REACH

REACH - (REGISTRATION, EVALUATION & AUTHORIZATION OF CHEMICALS – angl.)

REACH reglamentas – tai Europos Sąjungos reglamentas, kuris buvo priimtas siekiant apsaugoti žmonių sveikatą ir aplinką nuo rizikos, kurią gali sukelti cheminės medžiagos, ir tuo pat metu stiprinti ES cheminių medžiagų pramonės konkurencingumą. REACH santrumpa reiškia cheminių medžiagų registraciją, įvertinimą, autorizaciją ir apribojimus. 

Iš esmės REACH reglamentas taikomas visoms cheminėms medžiagoms - ne tik toms, kurios naudojamos pramoniniuose procesuose, bet ir toms, kurios naudojamos kasdieniame mūsų gyvenime, pavyzdžiui, valymo produktuose, dažuose ir tokiuose gaminiuose kaip drabužiai, baldai ir elektros prietaisai. Todėl reglamentas turi poveikį daugumai ES įmonių.

REACH reglamente taip pat yra įtrauktas SVHC. Tai labai didelį susirūpinimą keliančios cheminės medžiagos, kurių savybės apibrėžtos REACH reglamento 57 straipsnyje: kancerogeninės, mutageninės arba toksiškos reprodukcijai.

BUREAU VERITAS padeda gamintojams, importuotojams ir naudotojams įgyventinti šį sudėtingą reglamentą teikdamas šias paslaugas: 
- pasirengimas ir pagalba esant numatytiems valdžios institucijų patikrinimams; 
- DREAL išankstinis REACH įsipareigojimų auditas;
- REACH reglamento mokymai;
- cheminės saugos ataskaitos parengimas (medžiagos > 10t/metus);
- techninės bylos su UVCB priskiriamų analitinių bandymų sąvadu sukūrimas;
- cheminės saugos ataskaitos (CSR) rengimas arba peržiūra;
- pagalba analizijuojant pakaitines medžiagas arba technologijas, plano rengimas;
- labai didelį susirūpinimą keliančių cheminių medžiagų (SVHC), išvardintų XIV priede, autorijzacijos liudijimo parengimas ir pateikimas ECHA.

NAUJA!

2023 m. gruodžio mėn. ES Komisija paskelbė Oficialųjį leidinį C/2023/1604, siekdama atnaujinti trijų darniųjų standartų versijas, skirtas nikelio išsiskyrimo bandymams pagal REACH reglamento XVII priedo 27 punktą. 

Svarbiausi atnaujinimo aspektai

Naujai įsigaliojęs standartas

Pakeistas standartas

EN 1811:2023 Pamatinis tyrimo metodas nikeliui išskirti iš sudėtinių gaminių, įdedamų į perveriamas žmogaus kūno dalis, ir iš gaminių, skirtų būti tiesioginiame ir ilgalikiame sąlytyje su oda

EN 1811:2011+A1:2015

EN 12472:2020 Pagreitinto dilimo ir korozijos modeliavimo metodas, skirtas aptikti nikelio išsiskyrimą iš padengtų gaminių

EN 12472:2005+A1:2009

EN 16128:2015 Oftalmologinė optika. Pamatinis metodas nikelio išsiskyrimui iš akinių rėmelių ir saulės akinių tirti

EN 16128:2011

Kandidatinį labai didelį susirūpinimą keliančių cheminių medžiagų autorizacijos sąrašą rasite čia.